Copyright © ΛΟΥΤΟΥΦΙ ΝΕΑ
Design by Dzignine

ΛΟΥΤΟΥΦΙ ΝΕΑ

ΛΟΥΤΟΥΦΙ ΝΕΑ
Πέμπτη, 10 Ιουλίου 2014

Δημος Θηβαιων '' ΠΙΝΔΑΡΕΙΑ 2014 '' το Προγραμμα των Εκδηλωσεων

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΘΗΒΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

ΠΙΝΔΑΡΕΙΑ 2014

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ



ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΩΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟ GRADIMIR ΣΕΡΒΙΑΣ



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΑΡΑΝΤΙ



1/ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΩΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟ GRADIMIR  ΣΕΡΒΙΑΣ


2/ ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ

ΦΙΛΩΝ  ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΗΒΑΣ



ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 8:30μ.μ


1/ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ GRADIMIR ΣΕΡΒΙΑΣ


2/ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΩΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ¨ΛΑΪΟΣ ¨ΘΗΒΑΣ




ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 9 :00μ.μ




ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ – ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΦΙΛΩΝ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΜΕ ΤΣΙΤΣΑΝΗ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ & ΛΑΪΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

ΜΕ ΤΟΥΣ : ΔΡΙΤΣΑ ΣΩΤΗΡΗ – ΚΑΡΑΛΗ ΓΙΑΝΝΗ –

ΞΥΝΟΥ ΕΛΕΝΗ – ΠΑΝΟΥΣΑΚΗ ΑΓΗΣΙΛΑΟ –

ΓΡΥΠΑΡΗ ΒΑΓΓΕΛΗ – ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗ

ΚΕΛΕΚΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ





ΔΕΥΤΕΡΑ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ   ΩΡΑ 8 :30μ.μ




ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ

1/ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΟΜΒΡΑΙΝΑΣ

2/ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΛΑΤΑΙΩΝ &

3/ ΤΟΝ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΡΥΘΡΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ


ΤΡΙΤΗ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ   ΩΡΑ 8 :30μ.μ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ

1/ΤΗΝ  ΕΝΩΣΗ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΘΗΒΑΣ


2/ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΝΤΙΩΝ ΘΗΒΑΣ
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ¨ Ο ΠΟΝΤΟΣ ¨






&


3/ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ¨ΕΙΛΕΣΙΟΝ ¨ΑΣΩΠΙΑΣ





ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 8 :30μ.μ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ






1/ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΑΙΩΝ

ΘΗΒΑΣ &

2/ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ





ΠΕΜΠΤΗ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ


ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ   ΩΡΑ 8 :30μ.μ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ



1/ΤΟ  ΠΑΙΔΙΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΛΑΙΩΝΑ

2/ΤΟ  ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΕΟΧΩΡΑΚΙΟΥ &

3/ΤΟΝ  ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ¨ ΣΙΔΕΣ¨



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 8 :30μ.μ

Α’ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ & ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ





1/ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΗΒΑΣ ¨ΤΕΡΨΥΧΩΡΕΙΟ¨

2/ΤΟΝ  ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΥΛΙΔΟΣ &

3/ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

ΜΑΚΡΥΠΑΠΑΣ  ¨ ΤΑ ΒΑΒΟΥΛΑ ¨









ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ


ΤΡΙΤΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ  ΩΡΑ 9 :00μ.μ

¨ΠΛΟΥΤΟΣ ¨ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ


ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ :Κ.Χ. ΜΥΡΗ

ΑΝΑΛ ΚΕΙΜΕΝΩΝ : Κ. ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ : ΖΑΧΑΡΙΑ ΑΓΓΕΛΑΚΟΥ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : Κ. ΒΟΥΤΣΑΣ  -

Α. ΦΟΝΣΟΥ – Σ. ΨΑΛΤΗΣ –

Τ. ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ  κ.α



ΤΕΤΑΡΤΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ  ΩΡΑ 9:00μ.μ

ΣΥΝΑΥΛΙΑ

<< ΕΓΚΩΜΙΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ >>


ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΕΡΓΙΑΝΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

ΜΕ ΤΟΥΣ : ΓΙΩΤΑ ΒΕΗ – ΧΡΗΣΤΟ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ




ΠΕΜΠΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 8:30 μ.μ

ΕΚΘΕΣΗ



ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ¨ ΛΑΪΟΣ ¨


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ



Α’ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ  ΩΡΑ 8:30μ.μ

ΕΚΘΕΣΗ



ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ¨ΛΑΪΟΣ ¨





Β’ ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ ΩΡΑ 9:00μ.μ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ


<< Ο ΦΙΛΑΡΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΛΙΕΡΟΥ >>

ΑΠΟ ΤΗΝ Μ.Κ.Ο ΟΓΧΗΣΤΟΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ : ΘΑΝΑΣΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : Ε. ΤΣΩΛΗ –

Δ. ΛΕΒΕΝΤΗΣ –ΑΛ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ –

Σ. ΜΠΡΙΚΑΣ – Κ. ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ –

ΣΤΡ. ΚΑΡΡΑΣ – Γ. ΧΑΤΖΙΝΑΣ –

Λ. ΛΙΑΝΟΣ κ.α



ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΒΑΣ 8:30μ.μ

ΕΚΘΕΣΗ


ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ¨ΛΑΪΟΣ ¨




ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ  ΩΡΑ 9 :00μ.μ

¨ ΤΡΩΑΔΕΣ ¨ ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ


ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ : ΘΕΜΗΣ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ : Κ.Χ ΜΥΡΗΣ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : ΦΙΛΑΡΕΤΗ ΚΟΜΝΗΝΟΥ-

ΣΤ. ΜΑΪΝΑΣ – Ι ΠΑΠΠΑ –Μ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ –

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΜΟΥΤΑΦΗ κ.α


ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ  ΩΡΑ 9 :00μ.μ

<< ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ >>

ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΠΟΤΑΜΙΤΗ


ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΘΗΒΑΣ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : Β. ΤΖΟΥΜΑΝΕΚΑΣ –

Ε. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – Μ. ΞΑΝΘΑΚΗ – Λ. ΔΑΓΔΕΛΕΝΗΣ – Ε. ΔΑΓΔΕΛΕΝΗ –

Α. ΣΑΚΑΤΗ – Α. ΣΤΑΜΕΛΟΥ – Γ. ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗΣ – Μ. ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗ –

Α. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ – Α. ΤΣΟΤΡΑ –Μ. ΜΠΟΒΑΛΗ







ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ ΩΡΑ 8 :30μ.μ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

ΚΑΡΜΕΝ ΡΟΥΓΓΕΡΗ

¨ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ¨


ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ : ΚΑΡΜΕΝ ΡΟΥΓΓΕΡΗ –

Μ. ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : ΕΛΕΝΗ ΖΙΩΓΑ –

ΑΛ. ΚΟΜΠΟΓΙΩΡΓΑΣ –Γ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ –

Ν. ΜΗΤΡΟΥΔΗ – Α. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ


ΠΕΜΠΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΘΗΒΑΙΩΝ  ΩΡΑ 8:30μ.μ

ΑΙΘΟΥΣΑ  << ΣΕΜΕΛΗ >>

ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΕΚΘΕΣΗΣ ΓΚΡΑΒΟΥΡΑΣ

<< H  ΘΗΒΑ ΤΟΥ ΧΘΕΣ >>


ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ –

ΣΥΛΛΟΓΩΝ & ΦΟΡΕΩΝ ΘΗΒΑΣ




ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ


Α΄     ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΔΗΜΟΥ ΘΗΒΑΙΩΝ

ΑΙΘΟΥΣΑ << ΣΕΜΕΛΗ >>

ΕΚΘΕΣΗ ΓΚΡΑΒΟΥΡΑΣ

<< Η ΘΗΒΑ ΤΟΥ ΧΘΕΣ >>


ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ –

ΣΥΛΛΟΓΩΝ & ΦΟΡΕΩΝ ΘΗΒΑΣ




Β΄  ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙΟΥ ΩΡΑ 9: 00 μ.μ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

<< ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ >> ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ



ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΘΗΒΑΣ

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ : ΚΩΣΤΑ ΤΑΧΤΣΗ

ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ : ΣΑΠ. ΜΑΚΡΗ –

ΕΦΗ ΚΟΥΛΗ – Κ. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ – ΔΗΜ . ΓΑΣΤΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΗΛ. ΤΣΩΛΗΣ –

ΔΗΜ. ΚΟΥΡΗ – Γ. ΚΑΤΣΕΛΗ –ΑΦ. ΣΑΛΤΑ
ΣΤ. ΜΠΡΙΚΑΣ – ΕΛ. ΣΟΥΡΜΠΑΙΟΥ κ.α



ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΔΗΜΟΥ ΘΗΒΑΙΩΝ

ΑΙΘΟΥΣΑ << ΣΕΜΕΛΗ >>

ΕΚΘΕΣΗ ΓΚΡΑΒΟΥΡΑΣ

<< Η ΘΗΒΑ ΤΟΥ ΧΘΕΣ >>

ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ –

ΣΥΛΛΟΓΩΝ & ΦΟΡΕΩΝ ΘΗΒΑΣ